5/5 - (1 امتیاز)

عامل و شرایط متعددی هستند که در تعیین قیمت سازه ال اس اف یا قیمت سازه سبک ساختمان تاثیر دارند. یکی از مهم‌ترین عوامل متریال مصرفی است که برای ساخت ویلا یا ساختمان پیش ساخته مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته امروزه در بازار نوسانات بسیار زیادی وجود دارد. با توجه به اینکه طیف گسترده‌ای از سازه‌های ال اس اف در اقصی نقاط کشور در حال ساخت هستند قیمت این سازه‌ها به دو صورت اسکلت سازه و کلید تحویل برآورد می‌شود. قیمت سازه بر حسب نوسانات و قیمت روز محاسبه و به شما گفته می‌شود اما قیمت کلید تحویل با توجه به متریال مصرفی و تیپ بندی ویلاهای ساخته شده برآورد می‌شود. قیمت این سازه‌ها نسبت به سازه‌های بتنی بسیار مناسب‌تر است. در ادامه به مقایسه قیمت این دو نوع ساختمان سازی اشاره خواهیم کرد.

مقایسه قیمت سازه lsf با سازه بتنی

در مقایسه قیمت سازه ال اس اف با دیگر سازه‌ها باید بگوییم که در ساخت سازه ال اس اف یک سری استانداردها رعایت می‌شود. در ساخت این سازه‌ها هزینه بین ۵۰ الی ۶۰ درصد کاهش پیدا کرده است؛ بنابراین این کاهش توانسته تاثیرات بسیار زیادی در قیمت نهایی داشته باشد. صنعت ساختمان و پروژه‌های عمرانی به گواهی آمار و ارقام و از لحاظ سرمایه و حجم نیروی انسانی بزرگترین صنعت در کشور است. امروزه به دلیل افزایش تقاضا و رشد سریع جمعیت باید پروژه‌ها را در کمترین زمان ممکن تحویل داد. صنعت ساختمان در جهان حدود ۱۰۰ تا ۱۱۰ سال قدمت دارند.

از شروع آن تا به الان اولین تیره‌های بتنی به صورت T شکل تولید صنعتی و قطعات بتنی با اشکال مختلف در مقیاس صنعتی تولید شده‌اند. به طور میانگین برای ساخت یک ساختمان دو طبقه با سازه ال اس اف با ارتفاع ۶ الی ۶.۵ متر و دهنه ۵ الی ۶ متر به ازای هر متر مربع زیربنا شما به ۳۰ کیلوگرم ورق گالوانیزه احتیاج دارید که هزینه آن در هر مجموعه متفاوت است. اگر بخواهیم سازه ال اس اف را با سازه بتنی یا فلزی مقایسه کنیم باید به این مورد اشاره نماییم که در یک سازه ال اس اف تمامی دیوارهای اصلی و تیغه‌های پارتیشن همزمان با یکدیگر قابل اجرا هستند.

قیمت سازه سبک ساختمان

ساخت  قاب و فریم درب و پنجره در سازه ال اس اف به بهترین نحو انجام می‌شود و برخلاف سازه‌های بتنی نیازی به اجرای وال پست ندارید. مهمتر از همه اینکه در ساخت سازه ال اس اف پس از چندین سال استفاده شما می‌توانید ساختمان را با کمترین خسارت به محل دیگری جابجا کنید و چیدمان و پلان معماری آن را تغییر دهید. وجود این همه مزایا هزینه این سازه‌ها نسبت به سازه‌های سنتی بسیار مناسب‌تر است و شما برای اطلاع از هزینه تمام شده و قیمت سازه سبک ساختمان با کارشناسان ما در مجموعه فامکو تماس بگیرید.

براورد قیمت سازه سبک ساختمان

اگر بخواهیم هزینه تقریبی سازه ال اس اف با سازه بتنی را برآورد کنیم باید بگوییم که این یک اشتباه بزرگ است. باید بگوییم هزینه ساخت اسکلت بتنی در یک ساختمان کمتر از هزینه سازه ال اس اف است. با برآورد مهندسی اصولی مطابق با آیین نامه مربوط به مبحث بتن و فولاد و دستورالعمل‌های اجرایی هزینه ساخت اسکلت‌های بتنی یا فولادی در شرایط مشابه حدود ۱۰ درصد بیشتر نباشد کمتر نیست.

در ساخت سازه ال اس اف شما هزینه هنگفتی برای ملات‌ها و مصالح اضافه از جمله سیمان، آجر و غیر پرداخت نخواهید کرد؛ اما در سازه‌های ساختمانی شما باید هزینه میلگرد، هزینه دستمزد کارگران، نگهبان، هزینه خرید و اجرای بتن، هزینه پنجره، حمل و نقل و بسیاری دیگر را پرداخت نمایید. این هزینه‌ها موضوعات در سازه ال اس اف تا حد بسیار زیادی کاهش یافته است. شما می‌توانید ساختمان مد نظر خود را در کمترین زمان ممکن بین ۴۵ الی ۶۰ روز تحویل بگیرید، بدون اینکه هزینه هنگفت و فراوانی برای آن پرداخت نمایید.

روابط عمومی فامکو سازهمشاهده نوشته ها

Avatar for روابط عمومی فامکو سازه

من یک مهندس معمار هستم که تقریبا 20 ساله در حوزه ساخت و ساز سازه های تجاری و مسکونی فعالیت میکنم. خوشحال میشم با همکاری هم ایران عزیز را آباد کنیم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *