5/5 - (2 امتیاز)

عموماً برای گسترش فضای کاربری و سودآوری مالی از اضافه بنا استفاده کرد. افزایش طبقات نیاز به سبک سازی طبقه در حال ساخت است برای این منظور از سازه ال اس اف، بتن سبک، پنل‌های گچی و بلوک‌های سبک استفاده می‌شود. احداث اضافه طبقات از جمله خدماتی است که شرکت فامکو آن را انجام می‌دهد. این مجموعه با استفاده از نیروهای متخصص برای افزایش طبقات، رزومه خود را قوی کرده است. برای ساخت سازه سبک برای طبقه دوم از سازه‌های ال اس اف استفاده می‌کنند که برای زمانی مناسب است که مالکان می‌خواهند تصمیم بگیرند طبقات جدیدی را روی ساختمان ایجاد کنند. این نکته هم قابل ذکر است که برای اجرایی کردن این سازه‌ها باید مجوز از شهرداری دریافت شود. قبل از ساخت طبقات اضافی یا اضافه اشکوب حتماً باید جواز را دریافت کنید. اضافه کردن طبقه به ساختمان به راحتی امکان‌پذیر نیست و در صورت صدور مجوز، رعایت شرایط و مقررات می‌توان آن را اجرا کرد.

مراحل ساخت سازه سبک برای طبقه دوم

مالکین ساختمان ابتدا باید برای افزایش طبقات ساختمان درخواست مجوز بدهند. بعد از تاییدیه استحکام ساختمان، شهرداری پرونده را تشکیل و به سازمان نظام مهندسی کشور می‌فرستد. بعد از این وضعیت ملک و عرض کوچه مورد بررسی قرار می‌گیرند. اگر امکان اضافه کردن طبقه جدید وجود داشته باشد توسط مهندسین مجرب ارزیابی می‌شود. علاوه بر این تمامی نقشه‌های ساختمان توسط کارشناسان مشاهده خواهند شد و به منظور ادامه مراحل کاری عوارض مربوطه توسط مالک پرداخت  و حق بیمه و مبلغ پرداختی هم معین خواهد شد. بعد از بازرسی ساختمان و تایید آن در دبیرخانه شهرداری، درخواست افزایش اضافه طبقه شماره گذاری و ثبت می‌شود در نتیجه آن مجوز صادر می‌گردد.

در مورد افزایش طبقات یک سری مقررات و نکات را باید مدنظر قرار دهید. برای جلوگیری از خطرات احتمالی زلزله باید فاصله درز انقطاع با ساختمان مجاور رعایت شود. علاوه بر این رعایت تراکم مجاز پهنه جزء الزامات است. برای طبقات اضافه یا اشکوب باید پارکینگ در نظر بگیرید. از دیگر مسائل این است که برای گرفتن مجوز اضافه طبقه مالک باید مدارکی مانند سند مالکیت خانه، اصل و فتوکپی شناسنامه را به همراه داشته باشد. تمامی نقشه‌های مکانیکی، معماری و الکتریکی با توجه به ضوابط شهرداری باید رعایت شوند. سپس این نقشه‌ها توسط شهرداری بررسی و صحت سنجی می‌شود.

نکات مهم برای ساخت اضافه بنا

برای اضافه کردن سازه سبک برای طبقه دوم باید به یک سری نکات توجه کنید. مقاومت ساختمان های  قدیمی و اسکلت را بررسی کنید. از سازه‌های مقاوم با مصالح سبک استفاده کنید. اولین کاری که لازم است انجام دهید این است که اگر ساختمان شما مدت زیادی است که ساخته شده حتماً تست مقاومتی از مصالح تشکیل دهنده بگیرید. بعد از اطمینان از اینکه تمامی مصالح تشکیل دهنده ساختمان مقاوم هستند نوع اسکلت را انتخاب و بررسی کنید. در ساختمان دارای اسکلت بتنی یا سازه فلزی در صورت فراهم بودن شرایط، بهتر است همان را امتداد داده و به یک طبقه جدید تبدیل کنید. سازه علاوه بر اینکه باید مقاومت بالا باید وزن کمتری هم داشته باشد تا بتواند نیروی جانبی کمتری به طبقه زیرین وارد نماید.

سازه سبک برای طبقه دوم

چه سازه‌ ای سبک برای طبقه دوم مناسب است

ساختمان‌های قدیم مقاومت سازه پایینی دارند و شما نمی‌توانید یک بار اضافه بر روی آن ایجاد کنید. مدت زمان اضافه کردن یک طبقه به روش بتنی زیاد است. تردد کارگران بالاست. مصالح و هزینه‌های سنگین در این پروژه زیاد است. قبل از اقدام تمامی این‌ها را در نظر بگیرید اما اگر سازه پیش ساخته را امتحان کنید وزن بسیار پایینی دارند و در این صورت ۹۰ درصد متریال به صورت پیش ساخته شده وارد ساختمان می‌شوند. تعداد کارگران و هزینه حمل و نقل کاهش پیدا می‌کند. سازه‌های ال اس اف بعد از مرحله طراحی تا مرحله تکمیل ساختمان ۳۰ الی ۴۵ روز زمان می‌برند و تنها سازه سبکیست که دارای تاییدیه نظام مهندسی و شهرداری می‌باشد. این سیستم‌ها به دلیل سرعت بالای ساخت با تورم بازار بر نمی‌خورند و شما نصف قیمت یک ساختمان بتنی هزینه خواهید کرد. علاوه بر این در برابر زلزله تا ۶ ریشتر و آتش تا ۶۰ دقیقه مقاوم هستند. این موضوع باعث شده تا در هزینه‌های سرمایش، گرمایش و عایق کردن صرفه‌جویی شود.

سخن پایانی

جهت ساخت سازه سبک برای طبقه دوم تنها کافیست به شهرداری مراجعه کنید و با نشان دادن شناسنامه ساختمان و پلن مربوطه مجوز دریافت کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد این مراحل می‌توانید با کارشناسان ما در مجموعه فامکو تماس بگیرید تا در اولین فرصت قیمت نهایی و همینطور مراحل ساخت را در اختیار شما قرار دهند.

روابط عمومی فامکو سازهمشاهده نوشته ها

Avatar for روابط عمومی فامکو سازه

من یک مهندس معمار هستم که تقریبا 20 ساله در حوزه ساخت و ساز سازه های تجاری و مسکونی فعالیت میکنم. خوشحال میشم با همکاری هم ایران عزیز را آباد کنیم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *