به این محتوا امتیاز دهید

هر ساله در صنعت ساختمان فناوری های نوین وارد می‌‌شوند که برای به حداقل رساندن وزن سازه های فولادی و بتنی از آنها استقبال شده است. دستیابی به این فناوری مهم برای کشورهای زلزله خیزی مانند ایران بسیار پر اهمیت است. سازه ال اس اف در تهران در سیستم های ساختمانی امروزه بسیار رواج یافته است و سبک آنها بسیار متفاوت است. قیمت سازه ال اس اف نیز به عواملی وابسته است.

این سازه از ورق‌های کم ضخامت فولادی که دارای پوشش های گالوانیزه هستند استفاده می‌کند. با استفاده از دستگاه های مخصوص و روش ساخت رولی و نورد شده تولید می شوند. پروفیل های سبک در ابعاد مختلف تولید و به مصرف می‌رسند.

این سازه ها به صورت خشک و با استفاده از اتصالات پیچیده اجرا می شوند. چارچوب و اسکلت ساختمان را تشکیل می دهند و با مصالح مختلف مانند سرامیک، سنگ و پی وی سی می توان آنها را پوشش داد. فضای درونی که ایجاد می‌کند هیچگونه تفاوتی با ساختمانهای معمولی ندارد.

کاربرد سازه ال اس اف در تهران

کاربرد سازه ال اس اف در تهران برای ساختمان‌های مسکونی  حداکثر ۵ طبقه مناسب هستند. در مجموعه های آموزشی، ورزشی، کارخانه ها، کارگاه های صنعتی کاربرد دارد. برای ساختن یک نیم طبقه در فضاهای دارای ارتفاعات زیاد می توان از این سازه استفاده کرد. همچنین اگر قصد داشته باشید در پشت بام طبقه ای اضافه کنید می توانید از سازه ال اس اف استفاده کنید. در شهرک های مسکونی در مواقع لزوم و حداقل زمان ممکن می توان از سازه ال اس اف استفاده کرد. به طور کلی هر ساله ساخت هر ساختمان با محدودیت طبقه مواجه هست.

اجزای سازه ال اس اف در تهران

به طور کلی سازه ال اس اف در تهران  شامل چند بخش اصلی است. از جمله بخش های اصلی می توان به ورق های فولادی سرد نورد شده که برای تامین سازه از آنها استفاده می‌شود اشاره کرد. همچنین به عنوان پوشش درونی و لایه عایق، حرارتی و صوتی از جمله اجزای تشکیل دهنده سازه ال اس اف هستند.

ویژگی سازه ال اس اف در تهران

سازه ال اس اف در تهران از سیستم های مدرن محسوب می‌شود. از مقاطع فولادی جدار نازک تشکیل شده اند. توسط گل میخ، آب و مسیرها شکلی گرفته است. اسکلت اصلی آن از فولاد گالوانیزه نورد سرد تشکیل شده است و از پروفیل هایی در سیستم استفاده شده که به همراه پیچ و مهره و پیچ های سرویس به یکدیگر متصل میشوند. این سیستم ها قابل بازیافت هستند و مصالح غیر قابل بازیافت کمی دارند. به فضای کارگاهی و تجهیزات کارگاهی هم نیازی ندارند. طول عمر بالایی دارند که نسبت به دیگر سیستم های ساختمانی آن را بالاتر قرار داده است.

نحوه ساخت سازه

برای اجرای این سازه ال اس اف در تهران باید مطابق ساختمان‌های معمولی جلو رفت. تمامی تمهیدات لازم از جمله طرح ها، نقشه های معماری، آزمایشات خاک، تعداد طبقات مورد بررسی قرار می گیرند. به طور خلاصه شامل چند مرحله است. از جمله فوندانسیون، اسکلت سازه، دیوار، سقف، پوشش های داخلی خارجی، تاسیسات برقی، مکانیکی در و پنجره.

اجرای فونداسیون در سازه

در فوندانسیون دیوارها، به یک فوندانسیون با عمق ۵۰ سانتی متر نیاز است. پس از انجام و اتمام این فرآیند انکر بولت ها در فاصله هایی که از قبل مشخص شده داخل این فندانسیون ها قرار می گیرند تا با استفاده از آنها بتوان دیوارها را جایگذاری کرد. پس از اجرای فونداسیون و نصب دیوار ها برای ثابت نگه داشتن آنها از انکر بولت ها استفاده می شود که در داخل فوندانسیون جای گرفتند. دیوارها تحمل بارهای جانبی و ثقلی را بر عهده دارند. دیوارهای باربر که نوعی مهارکننده موقت هستند در محل مشخص شده قرار می گیرند. در سازه های ال اس اف دیوارهای باربری جانبی سازه از دهانه های باربر جانبی یا همان دیوارهای باربر استفاده می شود. میله های مهار نصب شده به دیوارهای باربر متصل می‌شوند که بسیار موثر هستند. مرحله بعدی به اجرای سقف می رسد. در اجرای سقف در سازه ال اس اف روش ها و سبک های مختلفی هست. سیستم تیرریزی مسطح و خرپاهای سقفی جزء پرکاربردترین شیوه هایی هستند که در اجرای سقف استفاده می شوند. این پوشش سقف به صورت خشک یا بتن درجا انجام میشود. با استفاده از گیره های فلزی سرد نورد شده فاصله آنها از هم تعیین می شود.

برای ساخت نما از مصالح گوناگون سنتی و مدرن استفاده می شود. پوشش های خارجی به صورت تر و ملات یا به صورت خشک اجرایی می‌‌شوند؛ اما در پوشش دیوارها فضاهای داخلی میتوان از مصالحی مانند دیوارپوش، کاغذ دیواری، کاشی و رنگ استفاده کنید. در پوشش کف هم از انواع پارکت، موکت و کفپوش استفاده می شود. دیوارهای داخلی ساختمان و خارجی با استفاده از ورق های پلی استایرن که ضخامت آنها ۵ سانتی متر است ساخته می شوند.

نصب تجهیزات برقی در سازه

تاسیسات مکانیکی که در سازه ال اس اف کار می‌روند شامل لوله کشی و سیستم تهویه است. به صورت کلی از لوله های سوپرپایپ و pvc فشرده استفاده می‌شود که نسبت به لوله های فلزی و چدنی بسیار مقاوم تر هستند و انعطاف پذیری بالایی دارند. نصب و اجرای این سیستم بر اساس نظر و سلیقه کارفرما متفاوت است. تاسیسات برقی نیز شامل سیم کشی، نصب کلید پریز، تابلوهای برق، خطوط تلفن و تلویزیون است. اجرای آنها آسان است زیرا از پیش ساخته و یک فضای خالی در میان دیوارها برای آن ها قرار گرفته است تا به صورت هرچه تمیزتر و تمام تر تاسیسات برقی نصب شوند. مرحله آخر، نوبت به نصب درب و پنجره می رسد که انواع درب های مدرن پی وی سی، آلومینیوم، ضد سرقت و ضد حریق را میتوان در سازه ال اس اف استفاده کرد.

مزایای سازه ال اس اف در تهران

از جمله مزایای سازه ال اس اف در تهران می‌توان به ویژگی‌های ساختاری و مزایای بالقوه آن اشاره کرد. مهم‌ترین های آن عبارتند از وزن بسیار پایینی که دارند. این سازه در مقابل دیگر سازه ها وزن بسیار کمی دارند و به راحتی می‌توان آنها را نصب کرد. اجرای آنها متعاقباً باعث می‌شود تا هزینه ها کاهش یابند. می توان از آنها در تولید انبوه و اجرای تعداد زیادی سازه استفاده کرد. همچنین مدت زمان نصب آنها بسیار کم است؛ در نتیجه در مواقع ضروری در کمترین زمان ممکن می توان یک سازه داشت. کیفیت بالایی دارد و در تمامی سازه‌ها این کیفیت یکنواخت است. مقاومت و سختی بالایی که دارد باعث شده تا این سازه طرفداران بسیاری پیدا کند. در تمام شرایط آب و هوایی امکان اجرا و نصب سازه وجود دارد. همچنین مصالح به طور کامل قابل بازیافت هستند و مقاومت بالایی در برابر حرارت و آتش سوزی دارند.

در برابر خوردگی های شیمیایی و هوازدگی مقاوم است. سازه ال اس اف بسیار انعطاف پذیر است و طول عمر بالایی دارد. در برابر زمین لرزه و ورود حشرات موذی مقاومت بالایی دارد. برای تولید به تجهیزات و فضای کارگاهی کمی نیازمند است. این سازه علاوه براین که مزایای بسیاری دارد دارای معایبی نیز هست. اولین نکته این که برای اجرای آن باید به یک گروه کاملا متخصص و حرفه ای مراجعه کنید. دومین نقطه ضعف آن این است که در اجرای طبقات ساختمان دچار محدودیت هستید و نمی توان در طبقات بسیار بالا از این سازه استفاده کرد؛ زیرا این سازه ها مستلزم الزامات و پیش‌نیازهای هستند که هزینه های بسیار زیادی را برای کارفرما به همراه خواهند داشت. قیمت سازه ال اس اف متغیر است.

قیمت سازه slf در تهران

قیمت سازه ال اس اف در تهران نیز به عوامل متعددی وابسته است. از جمله عوامل تاثیر گذار در قیمت نهایی اسکلت، نمای خارجی، پوشش سقف، نمای داخلی، کفپوش، پنجره و آشپزخانه می باشند. این بنا با توجه به این که آیا فولادی سبک فولادی سنگین بودن است متفاوت است. با انواع گالوانیزه، طرح سفال، اندازه ویلا غیره ساخته می‌شوند. شما می توانید با توجه به هزینه نهایی هر یک از آنها را انتخاب کنید. این سازه از عاقلانه ترین و بصرفه ترین روش های ایجاد سازه های ضد زلزله هستند.

ما در این مقاله در مورد سازه ال اس اف در تهران صحبت کردیم که جزء سازهای سبک وزن محسوب می‌شود. وب سایت فامکو سازه بعنوان نمایندگی سازه ال اس اف به کاهش وزن پایه های ساختمان کمک می‌کند. این سازه ها یک راهکار کارآمد و مقرون به صرفه هستند که در کنار ساخت ساختمان های قدیمی می توان از این سازه نیز استفاده کرد. این سازه ها زمان خیلی کمی برای نصب و اجرا نیاز دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *