سازه ال اس اف اشل

5/5 - (1 امتیاز)

اضافه کردن طبقات یا اضافه اشکوب با سازه‌های ال اس اف زمانی اجرا می‌شود که مدت زمانی از ساخت ساختمان گذشته باشد و شما تصمیم بگیرید به ساختنمانتان یک الی دو طبقه اضافه کنید. در شهرهای قدیمی معمولاً مجوز ساخت ساختمان‌ها برای یک یا دو طبقه صادر شده است و این روزها اکثراً در تمامی محله‌ها با دریافت مجوز روی ساختمان‌های ۴ یا ۵ طبقه می‌توان توسط سازه ال اس اف دو طبقه نیز اضافه کرد. این سازه‌ها وزن بسیار کمی دارند و در هر متر مربع ۱۵۰ الی ۳۰۰ کیلوگرم هستند، در صورتی که یک ساختمان بتنی ۱۶۰۰ الی ۲ تن وزن دارد. در روش ساخت سازه‌های ال اس اف شما می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن طبقه‌ای را اضافه کنید و یا ساختمان خود را به طور کلی در عرض ۳۰ الی ۴۵ روز تحویل بگیرید. سازه ال اس اف اشکوب دارای تاییدیه نظام مهندسی و شهرداری است که می‌توانید جهت اضافه کردن طبقه آن را عملی کنید.

مزایای سازه ال اس اف اشکوب

اگر می‌خواهید هزینه‌های خود را کاهش دهید و همواره به فکر ساخت و ساز هستید با کمک اضافه اشکوب یا اضافه بنا با سازه ال اس اف در کمترین زمان ممکن می‌توانید کمترین هزینه را صرف کنید. در این روش دیگر نیازی نیست ساختمان را از پایه خراب کنید و مراحل فونداسیون و زیرساخت را به ترتیب انجام دهید. برای این کار اگر پایه خانه مقاومت لازم را داشته باشد با تقویت کردن پی مربوطه به راحتی می‌توان تعداد طبقات اضافه را تعیین و اعلام کرد. برای اینکه بتوانید این کار را انجام دهید باید برای گرفتن مجوز ساخت از شهرداری اقدام نمایید.

علاوه بر موارد گفته شده مدت زمان اضافه کردن یک طبقه به روش بتنی یا آهنی بسیار زمان بر است. عواملی مانند تردد کارگران، بالا بودن قیمت مصالح، اصوات مزاحم و تخریب ساختمان از جمله مشکلاتی هستند که با آن روبرو خواهید شد. همچنین محدودیت در سرعت اجرای کار از مشکلات پیمانکاران محسوب می‌شود. در بهترین حالت، ساختن یک اضافه طبقه سنتی ۶ الی ۱۲ ماه زمان می‌برد که در این شرایط بهتر است به سراغ سیستم‌های ساخت و ساز ال اس اف بروید. برای ساخت این سازه‌ها از مرحله طراحی تا تکمیل ساختمان ۳۰ الی ۴۵ روز زمان لازم است. سازه ال اس اف اشکوب دارای تاییدیه نظام مهندسی و شهرداری است که می‌توانید جهت اضافه کردن طبقه آن را عملی کنید.

ویژگی‌های سازه ال اس اف اشکوب

از ویژگی‌های سازه ال اس اف اشکوب می‌توان به این مورد اشاره کرد که قیمت آنها نصف یک ساختمان بتنی یا فلزی است. همچنین در برابر زلزله تا ۸ رشته مقاومت دارند. تا ۶۰ دقیقه می‌توانند در برابر آتش دوام بیاورند. این عایق صوتی و حرارتی باعث شده تا در سرمایش و گرمایش هزینه‌ها کاهش پیدا کند. برای دریافت مجوز تنها کافیست به شهرداری مراجعه کنید و شناسنامه ساختمان و پلن خود را در اختیار آنها قرار دهید. بعد از انجام مراحل مربوطه شما می‌توانید تاییدیه را دریافت و پلن خود را بسازید. برای اجرای این سازه‌ها شما به یک فونداسیون فلزی نیاز دارید. این فونداسیون توسط قوطی در روی بام پشت شما پیاده خواهد شد. تمامی دیوارهای داخلی و خارجی به قوطی متصل می‌شوند تا کاملاً مستحکم باشند. ساخت طبقه‌ها به دو روش انجام می‌شود.

سازه‌های نیوزلندی و سازه‌های کانادایی. نحوه اجرای سازه‌های کانادایی به این روش اینگونه است که بعد از طراحی نقشه، سازه فولادی در کارخانه به صورت سرد نور شده ساخته می‌شود و در محل مربوط به یکدیگر متصل خواهند شد. در صورت اصلاحیه یا تغییر پلان شما می‌توانید نقشه‌ی سازه‌ها را هم تغییر دهید. روش دوم، سازه‌های نیوزلندی هستند که بعد از فرم گرفتن در کارخانه توسط دستگاه فرمکت آماده می‌شوند. حتی جای پیچ و بولت‌ها نیز در این سازه‌ها مشخص می‌باشد. می‌توان این سازه‌ها را به صورت قطعات پازلی در کنار یکدیگر نصب کرد. در این سازه‌ها روش خطای انسانی به صفر می‌رسد و امکان تغییر پلان وجود ندارد.

سخن پایانی

این سازه‌ها در پوشش نما هیچ گونه محدودیتی ندارند و شما می‌توانید از تمام متریال‌های موجود از جمله آجر، نما، سیمان سفید و چوب استفاده نمایید. سازه ال اس اف اشکوب بسیار مورد توجه قرار گرفته است و بسیاری از پیمانکاران در سراسر کشور در حال پیاده‌سازی پروژه‌های مختلف با این سازه‌ها هستند. می‌توانید برای ساخت یک سازه ال اس اف با مشاورین ما در مجموعه فامکو سازه بعنوان نمایندگی سازه ال اس اف تماس بگیرید ضمن اخذ استعلام قیمت سازه ال اس اف و مشاوره فنی رایگان از کارشناس فنی در اولین فرصت اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *